SSL Sertifikası Google Arama Trafiği Için Neden Önemli?

SSL Sertifikası Google Arama Trafiği Için Neden Önemli?

Seo (Arama Motoru Optimizasyonu),

3 dakikaOkuma Süresi

18-10-2022

 • SSL sertifikasını; Google, arama trafiği için neden önemli kıldı ?

  Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, hangi sitelerin arama motorundan en fazla trafiği aldığını belirlemek için ssl sertifikasını bir sıralama faktörü olarak kullanarak arama algoritmalarını güçlendirdi. Google, kullanıcıların güvenli olmayan internet sitelerine girmemelerine yardımcı olmak istiyor. Web sitesi saldırıları artmaya devam ettikçe endişelerde artıyor. Sadece Aralık ayında, bilgisayar korsanları avrupada 21.854 adet internet sitesine işlevini kaybettirdi.

  SSL Sertifikası nedir?

  SSL, Güvenli Yuva Katmanı anlamına gelir. Netscape ilk sertifikayı 1994 yılında oluşturduğundan beri, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca site ziyaretçilerini ve kendilerini korumak için bu teknolojiye güvenmiştir.

  Aslında, çoğu e-ticaret şirketi yıllar önce SSL Sertifikalarını internet sitelerine ekledi. Bu teknolojiyi sıklıkla kullanmayan, sadece şirketleri hakkında genel bilgiler veren küçük işletmelerdir. İnternet sitelerinde veri depolamadıklarından, sertifikanın değerini görmezler.

  Oysa ki SSL Sertifikası, tüm bilgilerin güvenliği için tarayıcı ile web sunucusu arasında geçen verileri şifreler.

  Web sitesinin şifreleme anahtarını okumak için sertifikaya ihtiyacı vardır. Güvenli olduktan sonra, bilgisayar korsanlarının verilere erişmesi neredeyse imkansızdır.

  Neden bir SSL Sertifikasına ihtiyacınız var?

  1 Temmuz 2018 tarihinden itibaren tüm web sitelerinin bir SSL sertifikasına sahip olması gerekiyor. Aksi takdirde Google, kullanıcılara sitenin tam olarak güvenli olmadığını bildirerek bir sitenin sıralamasını, trafiğini ve itibarını azaltabilir.

  Ayrıca, Google Chrome artık SSL sertifikası olmayan bir web sitesine ulaştıklarında kullanıcıları uyarıyor.

  Bu kullanıcılar yalnızca web sitesinden ayrılmakla kalmayacak, aynı zamanda daha yüksek hemen çıkma oranları ve daha düşük sitede zaman geçirme süresi, daha az tıklama ve daha az satışla sonuçlanabilir.

  Google, yalnızca anahtar kelimeleriniz ile gelen kullanıcılara değil, aynı zamanda web sitenizde nasıl davrandıklarına da bakar . Gelen kullanıcılar internet sitenizde daha az vakit geçiriyor ve bundan dolayı hemen çıkma oranınız artıyor ise; Google, gelecek zamanlarda ziyaretçileri sitenize yönlendirmeyi daha az yapacaktır.

  Sitenizin güvenli olduğundan emin olmak için ne yapmalısınız?

  1. Adım: SSL Sertifikanızı kontrol edin.

  Eğer bizimle çalışıyor iseniz internet sitenize bir SSL sertifikası yükledik.

  internet-sitemde-ssl-sertifikasi-var-mi[1]

  Web sitenizde geçerli bir SSL Sertifikası olup olmadığını görmek için tarayıcınızın adres çubuğunda internet sitenizin yazılı olan kısmın sol tarafında bir kilit işareti göreceksiniz. Kilite tıkladığınız zaman ” bağlantınız güvenli ” diyorsa eğer. Bir SSL sertifikasına sahipsiniz demektir. Şayet ” bu siteye bağlantınız güvenli değil ” diyorsa internet sitenizin SSL sertifikası yok demek oluyor. Nasıl SSL Sertifikası alacağınız konusunda panik yapmadan önce .

  2. Adım: Web sitenize bir SSL Sertifikası ekleyin.

  Google Chrome ve Mozilla Firefox için tarayıcı çubuğunda yukarıda ki resim gibi yeşil bir onay işareti gördüğünüz sürece, web siteniz güvenlidir. Siteniz güvenli olduğundan başka bir şey yapmanız gerekmez.

  Ancak, tarayıcı “Bu web sitesine bağlantınız tam olarak güvenli değil” diyorsa, bir sertifikaya ihtiyacınız vardır. Sertifika türü ihtiyacınız olan güvenlik düzeyine göre değişir. Web siteniz için SSL Sertifikanızı nasıl ayarlayacağınızla ilgili sorularınız için bize ulaşın.

  Sonuç

  Yazımızdan anlayacağınız üzere, web sitenizin güvenliği şirketinizin geleceği için çok önemlidir. Aksi takdirde, değerli web sitesi trafiğini ve arama sıralamalarını kaybedebilirsiniz.

  Web sitenizin ziyaretçilerine sitenizin güvenli olduğunu göstermek istiyorsanız, web sitenizin bugün bir SSL Sertifikası ile güvence altına alındığından emin olmak için ücretsiz danışmanlık almak için uzmanımızla konuşun .

Diğer Yazılarımız

Webtasarım, Grafik tasarım, Yazılım ve dijital pazarlama hakkında her zaman öğreniyor ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz.

Sosyal Medya Reklam Tasarımı: Başarılı bir satış ile başarısız bir reklam arasındaki fark

Sosyal Medya Reklam Tasarımı: Başarılı bir satış ile başarısız bir reklam arasındaki fark

26-05-2023

Sosyal medya reklamları, potansiyel müşterilerinizi etkilemek ve satışlarınızı artırmak için harika bir fırsattır. Ancak, sadece bir re...
~ 12 dakika Okuma Süresi
Müşterilerinizi Nasıl Bağlarsınız? 2023 Yılının En Etkili Stratejileri

Müşterilerinizi Nasıl Bağlarsınız? 2023 Yılının En Etkili Stratejileri

20-05-2023

Müşteriyi elde tutma, sadık müşterilerin sayısını artırma, var olan müşterilerden daha çok gelir elde etme ve rakiplerinin gerisinde b�...
~ 15 dakika Okuma Süresi
Sosyal Medya Yönetimi Nedir? (Rehber)

Sosyal Medya Yönetimi Nedir? (Rehber)

26-04-2023

Sosyam Medya Yönetimi tanımı : Sosyal medya yönetimi, çevrimiçi varlığınızı sos...
~ 24 dakika Okuma Süresi
Marka Yönetimi Nedir? & 4 Etkili Marka Yönetimi Taktiği

Marka Yönetimi Nedir? & 4 Etkili Marka Yönetimi Taktiği

19-04-2023

Marka yönetimi tanımı : Pazarlamada marka yönetimi, bir şirketin kimliğini ve itibar...
~ 4 dakika Okuma Süresi
Web Tasarım Neden Önemlidir?

Web Tasarım Neden Önemlidir?

12-04-2023

İnternet sitenizi tanımaları için sadece 15 dakika verilseydi, insanların yüzde 66'sı sade ve basit bir şey yerine güzel tasarlanmış bir...
~ 12 dakika Okuma Süresi
Google Benzer Kitleleri Kaldırıyor: İşte Bilmeniz Gerekenler

Google Benzer Kitleleri Kaldırıyor: İşte Bilmeniz Gerekenler

08-04-2023

Google kısa süre önce Reklam platformunun Benzer Kitleleri kullanımdan kaldıracağını ...
~ 5 dakika Okuma Süresi
Doğru Anahtar Kelimeleri Seçmek Için 5 İpucu

Doğru Anahtar Kelimeleri Seçmek Için 5 İpucu

28-03-2023

Arama motoru optimizasyonu (SEO) için Doğru anahtar kelimeleri ve anahtar kelime öbeklerini seçmek, arama motoru optimizasyonu (SEO)’da başa...
~ 2 dakika Okuma Süresi
SSL Sertifikası Google Arama Trafiği Için Neden Önemli?

SSL Sertifikası Google Arama Trafiği Için Neden Önemli?

18-10-2022

SSL sertifikasını; Google, arama trafiği için neden önemli kıldı ? Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, hangi sitelerin arama motorund...
~ 3 dakika Okuma Süresi