Sosyal Medya Yönetimi | İlbars Medya

Sosyal Medya Yönetimi

İşletmenizin marka bilinirliğini, yeni müşteri sayısını ve web sitesi trafiğini artırmanın etkili bir yolunu mu arıyorsunuz? O zaman sosyal medyada olmalısın! Sosyal medya pazarlama hizmetimize göz atın ve güçlü bir sosyal medya varlığı oluşturun.

Ne Alacaksınız.

 • Marka Bilinirliği Geliştirin (Takipçiler)

  Takipçilerinizi sosyal ağlarda büyütmek, ağızdan ağza ve yönlendirmeleri artırmanıza yardımcı olacaktır. Sosyal medya pazarlama hizmetlerimiz, ilgili kişilerle takipçilerinizi artırmanıza yardımcı olacaktır. Takipçilerinizin, tipik müşterilerinizin demografisi, ilgi alanları ve davranışlarıyla eşleşmesini sağlayacağız.

 • İlişkiler Kurma (Etkileşim)

  Kitlenizle etkileşim kurarak güçlü bir bağlantı kurduğunuzda, sizden satın alma olasılıkları daha yüksektir. Sosyal medya gönderilerinize katılımı (beğeniler, yorumlar vb.) artırmanıza yardımcı olacağız. Ne kadar çok etkileşiminiz olursa, hedef kitlenizle bağınız o kadar güçlü olur.

 • Artan Web Sitesi Trafiği (Trafik ve Dönüşümler)

  Web sitenizin trafiğini artırmak, satışları doğrudan etkileyecektir. Bu nedenle bu hizmet, web sitenize yüksek hacimde trafik çeken sosyal medya reklam kampanyaları geliştirmeye odaklandığımız sosyal medya reklam hizmetlerimizle en iyi şekilde birleştirilir. Dönüşümleri artırmak için, web sitesi ziyaretçilerinin önüne tekrar çıkmak için yeniden hedefleme sosyal reklamları ekleyebiliriz.

 • Günümüz Dünyasında Sosyal Medya

 • Sosyal medya, ilk oluşumundan bu yana dünyayı kasıp kavurdu. Sosyal medya kullanıcılarının sayısı 5 milyarın üzerine çıktı. Ortalama olarak, insanların en az 8 farklı sosyal medya hesabı var ve bu hesaplara sahip olmakla kalmıyorlar, kullanıyorlar! Facebook gibi büyük platformlar, en son verilerin bazılarında aylık kullanıcılarının yarısından fazlasının Facebook'u günlük olarak kullandığını gördü. Bununla birlikte, değişen tek şey sosyal medyayı kullanan insanların hacmi değil.

  İnsanların sosyal medyayı kullanma biçimleri de değişti! Başlangıçta arkadaşlar ve aile için çevrimiçi iletişim kurmanın ve sosyalleşmenin bir yolu olarak oluşturuldu fakat bundan çok daha fazlası haline geldi. Evet, bugünün dünyasında asıl kullanım arkadaşlar ve aile ile etkileşimde olmaya devam ediyor, fakat aynı zamanda markalar ve tüketiciler için bir fırsat. İstatistiklere göre; Bir markayla ilgili olumlu bir sosyal medya deneyimi yaşayan tüketicilerin %71'i markayı başkalarına tavsiye ediyor ve tüketicilerin çoğu sosyal medyada ulaşabildikleri markalardan alışveriş yapıyor. Sosyal medya platformları, e-ticaret platformları veya internet siteniz ile bağlantılar kurmak için pazarlama huninizde önemli bir adım olarak ikiye katlanmaya başladı.

  Dolayısıyla, sosyal medyada yeniyseniz, bir işletme sahibi olarak anlamanız gereken şey, özünde sosyal medyanın insanların arkadaşları, aileleri ve benzer markalarla bağlantı kurduğu bir yer olduğudur. Ve patlama hızında büyümeye devam ederken, işiniz için bundan yararlanmak isteyeceksiniz. İşte burada sosyal medya pazarlama hizmetleri devreye giriyor.

 • Sosyal Medya Pazarlaması Nedir?

 • Sosyal medya pazarlaması, marka bilinirliğini artırmak, hedeflenen bir takip oluşturmak, web sitesi trafiğini artırmak ve nihayetinde satışlarınızı artırmak için sosyal medyanın kullanılmasıdır. Küçük işletmeler ve girişimciler için sosyal medya pazarlaması, onlara hedef kitlelerinin halihazırda gezindiği platformlarda markalarını ve çevrimiçi varlıklarını oluşturma yeteneği verir.

  Bunların hepsi kulağa oldukça iyi geliyor değil mi? Peki nereden başlıyorsun? Bunu yapmak için kullanabileceğiniz bazı sosyal medya platformları Facebook, Instagram, Twitter, Youtube, LinkedIn ve Pinterest'tir.

  Sosyal medya pazarlama planınızı nasıl uygulayacağınıza en iyi karar vermenin yolu, öncelikle iş hedeflerinizin ve pazarlama hedeflerinizin ne olduğuna ve sosyal medya pazarlamasından ne elde etmek istediğinize karar vermektir.

 • Bir Sosyal Medya Pazarlama Kampanyası İşletmeme Nasıl Yardımcı Olabilir?

 • Sosyal medyayı kullandığını söylediğimiz insan sayısını bir düşünün. Sosyal medyanın büyümesi (ve büyümeye devam etmesi) oranında, hedef kitlenizin belirli bir yüzdesini bu platformlarda bulmanız kaçınılmazdır.

  Sosyal medya pazarlaması, stratejik sosyal medya içeriğini ve/veya sosyal reklamları, zaten gezindikleri ve zamanlarını geçirdikleri yerlere koymanıza yardımcı olur. Bu, işinize değerli, kapsamlı ve hedeflenmiş teşhir sağlar.

  Sosyal medya pazarlamasından etkin bir şekilde yararlandığınızda, erişiminizi, web sitesi trafiğinizi ve dönüşümlerinizi en üst düzeye çıkarırsınız. Dönüşümler nedir? Dönüşümler, tamamlanmış bir satış, doldurulmuş bir olası satış formu veya sitenizde değerli bir işlem olarak gördüğünüz herhangi bir şey olabilir. Tipik olarak, dönüşümler, sosyal medya çabalarınızdan elde etmek istediğiniz nihai hedef eylemi dediğiniz şeydir.

  Bu nedenle, önce hedeflerinizin ne olduğunu belirlemeniz önemlidir, böylece sosyal medya pazarlama planınızı bu hedeflere ulaşmak için buna göre planlayabilirsiniz!

Sosyal Medya Varlığınızı Bir Sonraki Seviyeye Taşımaya Hazır mısınız?

Sosyal medya yıllar boyunca sürekli olarak gelişmektedir. Ara sıra, yeni özellikler ve algoritmalar piyasaya sürüldükçe yeni trendler ortaya çıkıyor. Bu da pazarlamacıların en son değişikliklere ayak uydurmasını daha önemli hale getiriyor.

İlbars Medya her zaman günceldir. Sosyal medya pazarlama hizmetlerimizden yararlanıyorsanız, tüm pazarlama stratejilerimizin en son trendlerle uyumlu olduğundan emin olabilirsiniz. Ve bu işletmeniz için ne anlama geliyor? Bu, rekabette öne geçebileceğiniz anlamına gelir!

Sosyal medya pazarlamanızdan en iyi şekilde yararlanmak bize ulaşın.

 • Sık Sorulan Sorular

  Sosyal Medya Yönetimi ile ilgili bazı sorularınız olabileceğini anlıyoruz. Bu hızlı Soru-Cevap, birçok temel konuyu kapsar. Başka sorularınız varsa, bize ulaşmaktan çekinmeyin.

 • Platform seçimi, profil optimizasyonu, organik sosyal medya içeriği oluşturma, topluluk yönetimi, itibar yönetimi ve etkileyici pazarlama dahil olmak üzere çok çeşitli sosyal medya hizmetleri sunuyoruz.

  Geleneksel pazarlama, bugün bildiğimizden çok farklı bir canavardı. Her şey, işletmelerin mesajlarını kitlesel bir izleyici kitlesine yayınlaması ve bir kısmının kalıcı olmasını ummasıyla tek yönlü iletişimle ilgiliydi. Ancak dijital sosyal medya bunların hepsini değiştirdi. Artık müşterilerinizle iki yönlü bir konuşma yapmak, ilişkiler kurmak ve onlarla daha önce hiç mümkün olmayan bir şekilde etkileşim kurmak mümkün. Sosyal medya pazarlaması artık büyük veya küçük herhangi bir işletme için önemli bir araçtır. Dünya çapında Instagram, Facebook ve YouTube gibi sitelere dağılmış 2,8 milyardan fazla aktif sosyal kullanıcıyla, göz ardı edilemeyecek çok geniş bir kitle var. Ancak potansiyel müşterileri yakalamanın ve satışları artırmanın ötesine geçer; sosyal medya pazarlaması aynı zamanda sosyal kanıt geliştirmekle ilgilidir. Sosyal kanıt, insanların bir ürün veya hizmete başkalarının onu kullandığını ve bundan keyif aldığını gördüklerinde güvenme olasılıklarının daha yüksek olduğu fikridir. Bu, özellikle marka bilinirliği oluşturmaya ve kendilerini rekabetçi bir pazarda kurmaya çalışan küçük işletmeler ve yeni başlayanlar için önemlidir. Tüketicilerin %95'inin satın almadan önce çevrimiçi incelemeleri okuduğu bir dünyada, sosyal kanıt her zamankinden daha önemli. Kitlenizle düzenli olarak etkileşim kurduğunuz ve değerli içerikler sağladığınız aktif bir sosyal medya varlığınız varsa, potansiyel müşteriler sizin zamanlarına ve paralarına değen bir işletme olduğunuzu görebilirler. Hizmetlerinizi kullanma veya ürünlerinizi satın alma olasılıkları daha yüksek olacak ve ayrıca sizi başkalarına tavsiye etme olasılıkları da daha yüksek olacaktır.

  Başarılı sosyal medya kampanyalarımızın formülü, orijinal ve müşterilerimizin marka stratejileriyle tutarlı, yüksek kaliteli, paylaşılabilir içerikler üretmektir. Ürettiğimiz her gönderi, hedef kitlenizi çekmek amacıyla hedeflerinize ve stratejinize dayalıdır. Yaratıcılığı estetik açıdan hoş tutarken sosyal medyanıza tam olarak doğru tonu veriyoruz. Marka yönergelerinize bağlı kalacağız ve pazarlama stratejisinin, marka mesajının her platformda değişebileceğini anlıyoruz, dolayısıyla her platformun hedef kitlesine ve amacına uyum sağlayacağız. Birden fazla platformda tutarlı bir şekilde yüksek kaliteli içerik üretme ve sosyal medya pazarlama çabalarınızın markanız için etkili bir şekilde çalışmasını sağlayan bir içerik takvimi geliştirme bilgi birikimine sahibiz.

  Diğer ajansların olabildiğince çok gönderi üretmeye ve yayınlamaya odaklandığını görmüş olabilirsiniz. Diğer ajanslar genellikle, alakalı kalmak ve ilgi çekmek için sürekli olarak sosyal medyada paylaşım yapmanız gerektiği izlenimi altında hareket eder. Bununla birlikte, çoğu zaman, her gönderi aynı birkaç kişi (takipçilerin %1-%2'si) tarafından tekrar tekrar görülüyor - bu da etkili değil ve marka yorgunluğuna yol açabiliyor. Biz tam tersini yapıyoruz. En iyi sonuçları verecek ve marka hedeflerinize ulaşacak bir amaçla daha düşük sıklıkta, daha yüksek kaliteli, strateji odaklı içerik oluşturuyoruz. Facebook ve Instagram'ın algoritmasına (ve diğer algoritmalara) göre, bir marka çok az etkileşimle çok paylaşım yapıyorsa, içeriği haber akışlarında giderek daha az kişiye gösterilecektir. Tutarlı düşük katılım = gösterimlerde ve erişimde tutarlı düşüş. Her sosyal medya gönderisi, markanızın ve iletişim stratejinizin bir yansımasıdır. Marka güveni ve inanılırlığı oluşturmak ve istenmeyen kriz iletişim sorunlarından kaçınmak için her şeyi dikkatle hazırlıyoruz. Birçok ajans, çok az özelleştirmeyle veya hiç özelleştirme olmadan gönderileri kanallar arasında çoğaltır. Farklı kullanıcılar her birinden farklı bir deneyim beklediğinden, bu son derece zararlı bir taktik olabilir. Sosyal medya sayfalarınız, kullanıcıların sunduklarınızı araştırması için ekstra bir kanal görevi görür — bu kullanıcıların aradıklarına hitap eden net, iyi planlanmış içeriğe sahip olduğunuzdan emin olmak, bir müşteri yolculuğu için hayati önem taşır.

  Kullanıcılar, markaların ve şirketlerin sosyal medyada tıpkı diğer insanlar gibi davranmasını beklemeye başladı. Müşteri hizmetleriyle ilgili sorunlara hızlı yanıtlar almayı, sorularının yanıtlanmasını ve marka hakkında gönderi paylaştıklarında veya markayı etiketlediklerinde doğrudan onaylanmayı bekliyorlar. Sosyal medya, şirketlerin müşterileriyle etkileşim biçimini değiştirdi ve bu trendlerin zirvesinde kalmak, rekabette önde olmak için önemlidir. Buna ek olarak, sohbetler aradığınız ve diğer insanların içerikleriyle etkileşime geçtiğiniz dış etkileşim kavramı, markanızın adını özgün ve etkili bir şekilde duyurmanın çok güçlü bir yoludur. Hedef kitlenizle kişisel olarak bağlantı kurmak için bir strateji oluşturmak, başarılı bir dijital pazarlama stratejisi için hayati önem taşır.

  Tahmin edebileceğiniz gibi, bu büyük ölçüde değişebilir. Ancak genel olarak, markalar sosyal medya pazarlama hizmetlerimize geçtiğinde, etkileşim sonrası ve erişimde anında iyileşmeler görüyoruz. Potansiyel müşteri veya gelir elde etmeye daha fazla odaklanan markalar için, dönüşüm hunisinin en altındaki promosyonlara odaklanmadan önce genellikle etkileşim ve hedef kitlenizi oluşturmak için zaman ayırmayı savunuruz.

  İlbars Medya'nın müşterilerimiz için harika sonuçlar elde etmesinin birkaç nedeni var:

  • Stratejik uyumla başlıyoruz ve hedef kitlenize doğru marka mesajıyla iletişim kurduğumuzdan emin oluyoruz.
  • Marka bilinirliği ve güveni oluşturmanız ve aynı zamanda etkileşim ve satış hedeflerinize ulaşmanız için çoğu ajanstan daha düşük sıklıkta, daha yüksek kaliteli içeriğe odaklanıyoruz.
  • Son derece veri odaklıyız, bu nedenle bir şey iyi çalıştığında daha da iyi sonuçlar almak için eğiliriz.
  • Genel sosyal medya harikalığımıza ek olarak, ajansımız hakkında bizi ekibiniz için harika bir ortak yapan birkaç şey var: uygunluğumuz, şeffaf raporlamamız ve ekibinizin bir uzantısı olma taahhüdümüz. Ayrıca kendimizi sizin başarınıza adadık ve bu başarının gerçekleştiğini görmek için çalışmaya hazırız.

Okumaya Değer

Sosyal Medya Yönetimi hakkında her zaman öğreniyor ve öğrendiklerimizi paylaşıyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir? (Rehber)

Sosyal Medya Yönetimi Nedir? (Rehber)

26-04-2023

Sosyam Medya Yönetimi tanımı : Sosyal medya yönetimi, çevrimiçi varlığınızı sos...
~ 24 dakika Okuma Süresi